MONITORING - TELEWIZJA PRZEMYSŁOWA - KLIMATYZACJA - WENTYLACJA - SYSTEMY ALARMOWE

Previous
Next

City System Security to firma z wieloletnim doświadczeniem – działamy bowiem w branży zabezpieczeń nieprzerwanie od 1994 roku, dostarczając naszym Klientom sprawdzone i wysokojakościowe urządzenia i systemy dopasowane do ich indywidualnych potrzeb. Zapewniamy fachową pomoc techniczną i profesjonalną obsługę.

Poza kompleksowymi usługami instalatorskimi zapewniamy także fachowe doradztwo w zakresie doboru optymalnych rozwiązań. Nie musisz się więc martwić, jeżeli coś nie jest dla Ciebie do końca jasne lub masz jakieś wątpliwości. Nasi pracownicy chętnie przedstawią Ci szczegóły oferty i zaspokoją Twoją ciekawość.

Korzystając z naszej pomocy możesz liczyć na kompleksową obsługę, obejmującą projekt, wykonawstwo, modernizację oraz ewentualne naprawy systemów zabezpieczeń. Nasza pełna oferta obejmuje montaż:

 • systemów telewizji przemysłowej,
 • systemów alarmowych,
 • automatyki do bram,
 • systemów kontroli dostępu i rejestracji czasu pracy,

Montaż kamer przemysłowych i monitoringu

Systemy monitoringu to jedno z najbardziej znanych rozwiązań, które daje możliwość zabezpieczenie terenu firmy lub domu poprzez umieszczenie w kluczowych miejscach kamer przemysłowych oraz urządzeń służących do rejestracji i podglądu obrazu z monitoringu.

Firma City System Security wykonuje montaż monitoringu. Dostarczamy niezbędne elementy systemu zaprojektowane w oparciu o najnowsze technologie cyfrowe (monitoring IP) Turbo HD, jak i analogowe (monitoring CCTV). Do naszych instalacji wykorzystujemy najnowsze rozwiązania czołowych producentów urządzeń do nadzoru wizyjnego.

Kamery, montaż których proponujemy, pochodzą od marek takich jak: HIKVISION, BCS, DAHUA, SAMSUNG.

Wszystkie oferowane przez nas kamery posiadają odpowiednie atesty niezawodności oraz gwarancji działania w najgorszych warunkach pogodowych. W monitoringu stosujemy kamery wewnętrzne, jak i zewnętrzne, w zależności od potrzeb i zamówienia klienta. Oferujemy najwyższej klasy sprzęt odporny na działanie temperatur, pozwalający doświetlać słabo widoczny teren, estetyczny i zarazem dyskretny, o wysokiej jakości obrazu.
System monitoringu jest bardzo prosty w obsłudze, funkcjonalny i przydatny na terenie każdej posesji. Wszystkie nowoczesne systemy nagrywania pozwalają także na podgląd obrazu przez Internet, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, gdy nie ma nas w domu lub firmie.

Zalety monitoringu można długo wymieniać, jednak pierwszą i najważniejszą cechą jest oczywiście bezpieczeństwo. Dzisiejsza technologia pozwala na to, aby kamery IP monitoringu pracowały zarówno w dzień, jak i w nocy.
 

Dopasowujemy się do Klienta

Każda instalacja projektowana jest indywidualnie, zgodnie z potrzebami i budżetem Klienta oraz przeznaczeniem systemu i stopniem zabezpieczenia, jaki ma zapewniać. Przed zawarciem umowy nasi eksperci wyjaśniają kwestie techniczne, doradzają najlepsze rozmieszczenie systemu i jego dobór.

Instalacja monitoringowe zawsze wykonywane są na najwyższym poziomie, co jest efektem wieloletniego doświadczenie w branży oraz bogatego zaplecza technicznego. Oferujemy kompleksowy montaż monitoringu w Warszawie i okolicach, zapewnimy prawidłową instalację kamer i konfigurację rejestratora, co przekłada się na prawidłowe działanie całego systemu. Naszym celem jest skuteczne zabezpieczenie mienia i bezawaryjność.

 

Nawiązując współpracę z nami zyskujesz:

 • 2 lata gwarancji na wybrane, markowe produkty,
 • wsparcie techniczne w czasie i po zakończeniu okresu gwarancyjnego,
 • system pomocy online,
 • indywidualny i profesjonalny dobór elementów systemu monitoringu,
 • bezpłatne analizy i konsultacje,
 • bezpłatne wyceny z dojazdem do klienta,
 • urządzenia zastępcze w przypadku powstania awarii.
 • Podgląd kamer na żywo
 • Odtwarzanie nagrań (archiwizacja min 3 tyg)
 • Jakość obrazu HD/4K

 • Komunikacja przez sieć bezprzewodową lub kablową.

 • Aplikacje na systemy Android, IOS

 • Alarmy wysyłane przez aplikacja lub via email

 • Steaming Video jako sposób promocji

 • Łączenie starych rozwiązań analogowych z nowymi systemami IP
 • Rozwiązania A Łączenie z innymi systemami – Wideodomofony, kontrola dostępu

Najczęśćiej zadawane pytania

Monitoring zewnętrzny domu jednorodzinnego to jeden z najpopularniejszych sposobów ochrony dorobku naszego życia. Każdego roku zyskuje on na popularności. Absolutnie nie powinno to nikogo dziwić, bowiem posiada on wiele zalet. Monitoring w domu jednorodzinnym jest przede wszystkim niezwykle skuteczny. Kolejna kwestia to fakt, iż jest on wygodny, a do tego prosty w obsłudze, dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii.

Warto wspomnieć, że montaż monitoringu jest bardzo prosty i nie pochłania wiele czasu. Jeśli do tego zdecydujemy się na profesjonalną firmę, która specjalizuje się w realizacji instalacji monitoringu, to zyskamy pewność, że po zainwestowaniu niewielkiej kwoty poczujemy się bardzo bezpiecznie w swoim domu. Do tego zamontowane kamery na budynku, skutecznie odstraszają potencjalnych złodziei, czy włamywaczy.

Dzięki rozwojowi technologii stosowane do monitoringu kamery są naprawdę wysokiej jakości. To umożliwia nawet ze sporej odległości utrwalić wizerunek osób niepożądanych, a nawet numery rejestracyjne samochodów. Co więcej, można zdecydować się na monitoring domu bezprzewodowy. Jego działanie polega na tym, że kamery łączą się z nadajnikiem, który bezprzewodowo przesyła sygnał do odbiornika. Ten z kolei podłączony jest do monitora lub rejestratora.

To naprawdę dobra inwestycja na długie lata, która sprawi, że zapewnimy sobie, jak również swoim bliskim spokój i bezpieczeństwo. Cena za monitoring domu jednorodzinnego jest na każdą kieszeń. Oczywiście całkowity koszt instalacji, uzależniony jest między innymi od decyzji, ile kamer zamontujemy oraz na jaki rodzaj monitoringu się zdecydujemy.

Pomiędzy monitoringiem IP a analogowym są znaczące różnice. Decydując się na instalacje monitoringu w pierwszej kolejności, należy sobie odpowiedzieć na pytanie, jaka technologia ma zostać do niego zastosowana. Technologia IP umożliwia przede wszystkim przetwarzanie obrazów bardzo wysokiej rozdzielczości. Obraz z kamer jest cyfrowy, a każda kamera musi być podłączona do sieci LAN oraz posiadać swój adres IP. Poza tym to najnowszy rodzaj w technologii wizyjnej. Jeśli mowa o cenie, to monitoring IP wiąże się z wyższymi kosztami, niż analogowy.

Monitoring analogowy to inaczej monitoring CCTV, który bazuje na technologii analogowej. Wszystkie urządzenia, wyposażone są w przetwornik cyfrowy i podłączone do odbiorników kontrolnych za pomocą kabla koncentrycznego ze złączem BNC. Natomiast, aby monitoring domowy działał prawidłowo, musi zostać zainstalowany rejestrator.

Kamery do monitoringu domu z wykorzystaniem technologii analogowej, umożliwiają przekonwertowanie cyfrowego obrazu na sygnał analogowy. Dzięki temu możliwa jest transmisja sygnału o wysokiej rozdzielczości na odległość nawet do 500m. Należy jednak mieć na uwadze, że monitoring do domu tego typu będzie miał niższą jakość obrazu. Jednak z całą pewnością można stwierdzić, iż monitoring wizyjny CCTV wyróżnia się niskimi kosztami instalacji systemu oraz niezawodnością.

Skuteczna instalacja monitoringu zależy w dużej mierze od projektu oraz standardu podzespołów, inaczej mówiąc elementów potrzebnych do stworzenia całego monitoringu (kamery, rejestrator, kable). Przed rozpoczęciem całej inwestycji trzeba rozważyć kilka bardzo istotnych kwestii, m.in. tych z pogranicza prawa, aby nie naruszyć, prawa innych osób do prywatności.

To podstawowa rzecz, którą należy ustalić podczas przygotowywania projektu monitoringu domu. Musimy podjąć decyzję, czy kamery mają rejestrować to, co dzieje się tylko wokół domu, czy może dodatkowo monitorować bramę wjazdową, czy ogród. Opracowanie prawidłowego schematu rozmieszczenia kamer to priorytetowa kwestia, która będzie nam gwarantowała, że monitoring domu jednorodzinnego będzie naprawdę skuteczny.

Musimy pamiętać, że podczas instalacji monitoringu na swojej posesji, kamery muszą obejmować, tylko ten obszar. Ewentualnie fragment chodnika, czy drogi prowadzącej do naszego domu. Kamery nie mogą być absolutnie skierowane na posiadłość sąsiada. Nagrywanie sąsiadów, nawet nieświadomie wiąże się z łamaniem prawa do ich prywatności. Podczas instalacji monitoringu obowiązują nas również przepisy RODO, które nakazują nagrywać, tylko obraz. Do tego w widocznym miejscu, najlepiej na bramie lub przy furtce wejściowej musi pojawić się tabliczka z wyraźną informacją, że posesja jest monitorowana. Warto również podać, kontakt do osoby administrującej nagraniami (np. firmy, która zarządza monitoringiem).

Zgodnie z aktualnymi przepisami dotyczącymi domów jednorodzinnych, do którego nie mają dostępu osoby spoza kręgu rodziny i znajomych, mówią o tym, iż zapis z monitoringu powinien być kasowany po upływie 24 godziny. Jeśli wiemy, że nie będzie nas dłużej w domu, można ten okres wydłużyć do czasu powrotu.

Jeśli zależy nam na tym, aby monitoring spełniał wszystkie swoje zadania, powinniśmy podjąć decyzję o zakupie kamer najbardziej nowoczesnych. A także instalacji monitoringu CCTV, który zapewnia przesyłanie obrazu w bardzo wysokiej rozdzielczości, nawet z odległości kilkuset metrów. Dzięki temu bez problemu będziemy mogli utrwalić wizerunek złodziei, czy innych niepożądanych osób, które przebywają na terenie naszej posesji.

Nawet najnowocześniejsze kamery przemysłowe nie są w stanie zapewnić nam skutecznego monitoringu, jeśli nie będą odpowiednio rozmieszczone. Dlatego też instalacja monitoringu to proces, który powinien zostać poprzedzony dokładnymi oględzinami miejsca, w którym mają zostać założone. Doświadczeni specjaliści są wówczas w stanie stworzyć projekt instalacji, która obejmować będzie wszystkie newralgiczne punkty. W wyniku tego kamery tworzą skuteczną ochronę oraz pozwalają na rejestrację podejrzanych zdarzeń i osób oraz ułatwienie ich identyfikacji. Podsumowując, kamery przemysłowe to wciąż bardzo skuteczne rozwiązanie, które znacząco zwiększyć może bezpieczeństwo obiektu publicznego, firmy lub posesji. Nie dziwi więc fakt, że wciąż wiele osób decyduje się na ten rodzaj monitoringu.

Częstym zarzutem w stronę kamer przemysłowych jest jakość obrazu, który rejestrują. Wiele osób obawia się, że w związku z tym, że nie jest ona najwyższa, identyfikacja np. złodzieja nie będzie możliwa. Warto więc wspomnieć o tym, że kamery do monitoringu sklepu oraz innych obiektów coraz częściej posiadają dodatkowe funkcje, które poprawiają obraz i pozwalają na jego zarejestrowanie nawet w trudnych warunkach (np. po zmierzchu). Wśród nich wymienić możemy między innymi:

 • AES (Auto Electronic Shutter), czyli automatyczną, elektroniczną migawkę, która pozwala na dostosowanie pracy kamery do warunków oświetleniowych,
 • AGC (Auto Gain Control), czyli automatyczne dopasowanie poziomu wzmocnienia – jest to system, który poprawia jakość obrazu w sytuacji, gdy oświetlenie nie jest dostateczne,
 • HSBLC, czyli funkcję maskującą jaskrawe punkty (np. reflektory) – dzięki niej widoczność szczegółów obrazu staje się znacznie lepsza.

Telewizyjne systemy nadzorowania znajdują szerokie zastosowanie w wielu różnych miejscach. Zazwyczaj wykorzystywane są one w obiektach użyteczności publicznej oraz siedzibach firm. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby wykorzystywać je również do zwiększenia bezpieczeństwa na prywatnej posesji. Oto niektóre z miejsc, w których możemy znaleźć kamery przemysłowe:

 • hale, magazyny, zakłady produkcyjne,
 • sklepy, bary, restauracje oraz tereny w ich pobliżu,
 • parkingi samochodowe,
 • muzea, ośrodki zdrowia, urzędy,
 • recepcje.

Co ważne, kamery przemysłowe mogą chronić nas nie tylko przed zewnętrznymi zagrożeniami (włamaniami, kradzieżami czy wandalizmem), ale również pełnić funkcję monitoringu pracowników. Wielu pracodawców decyduje się na montaż kamer, ponieważ skutecznie odstraszają one od kradzieży mienia przez zatrudnionych. Ich widok działa również motywująco – pracownicy wykonują wówczas swoje zadania w należyty sposób, unikają opieszałości oraz zaniedbań.

Blog

MONITORING SIEDLCE – Sprzedaż, montaż, serwis

Previous Next O nas City System Security to firma z wieloletnim doświadczeniem – działamy bowiem w branży zabezpieczeń nieprzerwanie od 1994 roku, dostarczając naszym Klientom sprawdzone …

Czytaj całość →

Samodzielne kamery IP

W dzisiejszych czasach, monitorowanie swojego otoczenia stało się łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej, dzięki zaawansowanym kamerom IP. W szczególności, kamery obrotowe IP z …

Czytaj całość →

Instalacja kamer monitoringu

Świadczymy usługi w zakresie kompleksowych instalacji kamer monitoringu. Zapewniamy profesjonalną obsługę w zakresie doradztwa zakupionych urządzeń, jak i usług. Oferujemy kompleksowe rozwiązania dla …

Czytaj całość →

Kontakt