MONITORING - TELEWIZJA PRZEMYSŁOWA - KLIMATYZACJA - WENTYLACJA - SYSTEMY ALARMOWE

Klimatyzacja Na Poddaszu – Jaką Wybrać?

Działamy lokalnie! Zapytaj o montaż klimatyzacji w miastach...

Podczas upalnych dni szukamy rozwiązań, aby ochłodzić pomieszczenia, w których przebywamy. Są różne metody, które możemy wykonać w domu. Jednak najbardziej skuteczne są klimatyzatory. Jeśli mamy możliwość zakupienia systemu chłodzącego, warto jest zaopatrzyć się właśnie w niego. Co w przypadku pomieszczeń trudnych lub nieregularnych, jak poddasze czy strych? Ciężko jest je schłodzić, bo szybciej i intensywniej się nagrzewają niż pokoje na niższych piętrach o regularnych kształtach. Czy klimatyzacja na poddaszu to dobry pomysł? Jeśli tak, to który model wybrać? Czy zestaw split lub multisplit z naszego asortymentu poradzi sobie z tym niełatwym wyzwaniem? 

Jak schłodzić poddasze?

Chcąc zamieszkać na poddaszu, musimy być świadomi, że podczas gorących dni będziemy skazani na wysokie temperatury w pomieszczeniach. Jest to spowodowane silniejszym nagrzewaniem się górnej części domu. Powietrze, które unosi się z dolnych partii domu, także na to ma duży wpływ. Skośne dachy dodatkowo wpływają na wysoką temperaturę na poddaszu, ponieważ są narażone na szybsze nagrzewanie. 

Niestety gorące powietrze oddziałuje na nas i nasz sen negatywnie. Dlatego też warto zaopatrzyć się w klimatyzację. Inne metody nie pomogą nam skutecznie schłodzić tych pomieszczeń z uwagi na wyjątkowo wysokie, panujące w ich wnętrzach temperatury.. Klimatyzacja na poddaszu umożliwi nam utrzymanie stałych, niskich temperatur,  co docenią szczególnie osoby, które na poddaszu mają sypialnię lub inne pomieszczenie użytkowe: gabinet, salon czy pokój dla gości lub malucha. 

Jaka klimatyzacja na poddaszu będzie odpowiednia?

Decydując się na zakup klimatyzacji, rodzi się pytanie, jaką klimatyzację musimy wybrać. Przede wszystkim zależy nam na dobrej jakości oraz niskich cenach. Musimy jednak zwrócić uwagę na nasze potrzeby. Możemy zdecydować się na klimatyzatory przenośne. Nie wymagają one montażu, dlatego też mogą być łatwiejsze w obsłudze. Jednak mogą one nie posiadać wystarczającej mocy, aby schłodzić poddasze w wymaganym przez nas stopniu. Większą wydajnością może pochwalić się klimatyzacja split lub multisplit. Rodzaj ten składa się z części, która jest montowana na zewnątrz i wewnątrz budynku. Montaż jest bardziej skomplikowany od montażu klimatyzacji przenośnej, jednak skuteczność tych urządzeń i moc chłodnicza jest nieporównywalnie wyższa, dlatego na poddasze czy inne trudne pomieszczenia nadają się wprost idealnie. 

Klimatyzacja na poddaszu split i jej rodzaje

W zależności od potrzeb, wybieramy różne klimatyzacje split. Najbardziej popularnym klimatyzatorem split są urządzenia naścienne. Są one najpowszechniejsze w ofertach sklepów i e-sklepów, a zarazem też najczęściej kupowane przez klientów. Z kolei inny ich typ – klimatyzatory sufitowo-naścienne – sprawdzą się idealnie w wysokich pomieszczeniach. Następny rodzaj to urządzenia przypodłogowe. Charakteryzują się one dobrą jakością tak jak pozostałe, lecz są niewidoczne. Wybierając rodzaj klimatyzacji. musimy zwrócić uwagę na to, jaki efekt chcemy osiągnąć oraz czy ma być ona widoczna. Dla każdego znajdzie się idealny model klimatyzatorów, który będzie odpowiadał indywidualnym wymaganiom.

Czy klimatyzacja split będzie odpowiednia na poddasze?

Klimatyzacja split idealnie sprawdzi się do pomieszczeń o dużym metrażu. Będzie również świetnym pomysłem do schłodzenia pomieszczeń, które są nadmiernie nagrzewają się od słońca. Takim miejscem w naszych domach bez wątpienia jest poddasze. Klimatyzatory split posiadają niezwykłą wydajność, przez co poradzą sobie z wysokimi temperaturami. 

Jeśli poddasze jest miejscem użytkowym, z pewnością przekonaliśmy się, że gorące dni mają wielki wpływ na nasze codzienne funkcjonowanie. Dlatego też klimatyzacja na poddaszu jest niezbędna i rewelacyjnie spełni tu swoje zadanie.  

Klimatyzacja split na poddasze jest rekomendowana wszędzie tam, gdzie do ochłodzenia jest wyłącznie jedno pomieszczenie (w tym wypadku oczywiście mowa o poddaszu), a także w miejscach, w których można bez problemu ingerować w elewację. Niekiedy założenie jednostki zewnętrznej wymaga np. bruzdowania ścian lub innych czynności montażowych, więc trzeba być na to przygotowanym. Z kolei rozwiązaniem idealnym dla osób, które chcą schładzać więcej pomieszczeń, jest klimatyzacja multisplit. Odróżnia się ona od modelu split tym, że posiada tylko jedną jednostkę zewnętrzną i wiele – nawet 5 do 9 – jednostek wewnętrznych.

Może Cię zainteresuje?