MONITORING - TELEWIZJA PRZEMYSŁOWA - KLIMATYZACJA - WENTYLACJA - SYSTEMY ALARMOWE

Koszt zakupu i montażu klimatyzacji

Działamy lokalnie! Zapytaj o montaż klimatyzacji w miastach...

Klimatyzacja w domu przestaje być luksusem, a zaczyna stanowić pewnego rodzaju standard. Instalacja pozwala na zapewnienie optymalnej temperatury w pomieszczeniach, dba o czystość powietrza i Twoje dobre samopoczucie. Ile kosztuje klimatyzacja do domu? Czy jest warta swojej ceny?

Zanim odpowiemy na pytanie o to, ile kosztuje klimatyzacja do domu warto przypomnieć, dlaczego w ogóle rozważamy jej instalację. Temperatura w pomieszczeniach, w których pracujemy, odpoczywamy, uczymy się ma kluczowe znaczenie dla naszej efektywności i znacząco wpływa na nasze samopoczucie. W trosce o zapewnienie sobie optymalnych warunków do pracy i wypoczynku szukamy efektywnych rozwiązań obniżania temperatury powietrza w pomieszczeniach, a nierzadko także jej podnoszenia. Tę możliwość oferują nam klimatyzatory domowe.

Koszt zakupu i montażu klimatyzacji

Pierwszym kosztem, z jakim musimy się liczyć przy instalacji klimatyzacji w domu jest zakup klimatyzatora wraz z niezbędnym osprzętem. W zależności od modelu oraz mocy chłodniczej urządzenia mogą kosztować od 1500 do 4000 złotych i więcej. Jeśli zależy nam na skutecznej i energooszczędnej pracy klimatyzatora nie możemy polegać na najtańszych urządzeniach z danej półki. Warto zainwestować w te nieco droższe sygnowane przez znanych i cenionych producentów.

Podstawowe urządzenie typu split o mocy chłodniczej w granicach 3,5kW kosztują od 1500 do 2000 złotych. Bardzo dobrze sprawdzają się w pomieszczeniach o powierzchni do 25 m2, dlatego zazwyczaj nie wpisują się w potrzeby i oczekiwania inwestorów poszukujących klimatyzacji do domu. To raczej urządzenia dedykowane do klimatyzowania mieszkań. W sytuacji, w której zależy nam na możliwości niezależnego sterowania temperaturą w kilku pomieszczeniach warto zastanowić się nad inwestycją w klimatyzatory typu multisplit. Ich zakup wiąże się z wydatkiem na poziomie kilku tysięcy złotych.

Oczywiście do kosztów zakupu musimy jeszcze dodać koszt montażu klimatyzacji. Tu wiele zależy od firmy, z którą nawiążemy współpracę. Obok firm specjalizujących się wyłącznie w montażu klimatyzacji na rynku działają również przedsiębiorstwa oferujące sprzedaż i serwis klimatyzatorów. Część z nich będzie w stanie zaproponować nam korzystną cenę a urządzenie w przypadku zakupu z montażem.

Klimatyzacja do domu: Pozostałe koszty

Koszty klimatyzacji w domu nie sprowadzają się do kosztów zakupu, montażu i okresowego serwisu urządzenia. Należy pamiętać o tym, że klimatyzatory są urządzeniami elektrycznymi, w związku z czym ich użytkowanie wpłynie na wyższe rachunki za energię elektryczną. O ile wzrośnie nasz miesięczny rachunek za prąd? To zależy od klasy energooszczędności urządzenia oraz częstotliwości, z jaką je użytkujemy.

Może Cię zainteresuje?